BABACAN1717 GEZGİNBABACANTR.GG ŞİİR SİTESİNE GİTMEK İÇİN TIKLAYINIZ
English French German Spain Italian Dutch Russian Portuguese Japanese Korean Arabic Chinese Simplified

BABACAN17
Duyuru
ŞİİR SİTELERİM www.gezginbabacan.tr.gg www.babacan1717.tr.gg www.babacan1717siirleri.tr.gg
BABACAN1717

   
 
  İl il milletvekili listesi hangi ilde kim seçilecek?

SEÇİM

DİĞER İLLERİ ALTA ANLAYIYOR NE YAPILACAĞI

Güncelleme :06-06-2015 18:23|Haber Tarihi :06-06-2015 18:230 Yorum

İl il milletvekili listesi hangi ilde kim seçilecek?

İl il milletvekili adayları listesini sizler için derledik. 7 Haziran 2015 Genel Seçim sonuçlarına göre hangi ilden kim milletvekili olabilecek gözler listelerde.

İl il milletvekili listesi hangi ilde kim seçilecek?İl il milletvekili listesi hangi ilde kim seçilecek?İl il milletvekili listesi hangi ilde kim seçilecek?

 

7 Haziran Genel Seçim Sonuçları'nı merak eden seçmenin aklındaki bir diğer soru da milletvekili listesi olacak.

Yeni parlementoyu oluşturacak olan
milletvekili listeleri yarın belli olacak. Türkiye'nin seçimi öncesi sizler için il il milletvekili
adayları listelerini derledik.

7 Haziran’daki genel seçimlere 20 parti katılacak. 165 bağımsız aday da sandıktan
milletvekili çıkmaya çalışacak. 7 Haziran’da yapılacak genel seçimlerde toplam 20 parti yarışacak.

AK Parti, Anadolu Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, CHP, DP, DSP, Halkın Kurtuluş Partisi, HDP, Komünist Parti, MHP, Millet Partisi, Saadet Partisi ve Vatan Partisi 85 seçim çevresinde, Hak ve Özgürlükler Partisi 75 seçim çevresinde, Merkez Parti 73 seçim çevresinde, LDP 58 seçim çevresinde, DYP ve Yurt Partisi 56 seçim çevresinde, Toplumsal Uzlaşma, Reform ve Kalkınma Partisi 55 seçim çevresinde, Hak ve Adalet Partisi 43 seçim çevresinde seçime katılacak.

Türkiye genelinde 165 bağımsız milletvekili adayı seçime katılacak.

ANKARA MİLLETVEKİLİ ADAYLARI LİSTESİ RESMİ SIRALAMA

ANKARA-1. BÖLGE

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Yalçın Akdoğan

2- Ahmet Gündoğdu

3- Ali İhsan Arslan

4- Jülide Sarıeroğlu

5- Murat Alparslan

6- Ertan Aydın

7- Tülay Selamoğlu

8- Fatih Şahin

9- Muhammet Emin Zararsız

10- Hasan Albayrak

11- Ercan Kınacı

12- Barış Aydın

13- Murat Köse

14- Hasan Karagöz

15- Hatice Demirtaş

16- Haydar Şahin

17- Fatma Coşar Karacan

18- Mehmet Ali Canlı

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Ayşe Gülsün Bilgehan

2- Necati Yılmaz

3- Tekin Bingöl

4- Aylin Nazlıaka

5- Levent Gök

6- Ali Haydar Hakverdi

7- Bülent Kuşoğlu

8- Hikmet Tepe

9- Gamze Taşcıer

10- Emre Doğan

11- Selahattin Emre

12- Durdu Özbolat

13- Sema Aksoy

14- Kazım Sönmez

15- Faruk Özdemir

16- Erdoğan Kılıç

17- Birsen Temir

18- İlyas Güven Eroğlu

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Yıldırım Tuğrul Türkeş

2- Zühal Topcu

3- Mustafa Erdem

4- Erkan Bülent Haberal

5- Nevzat Aypek

6- Bircan Akyıldız

7- Sultan Gündüz

8- Ayşe Sibel Ersoy

9- İbrahim Çiftçi

10- Aytaç Özel

11- Esin Gürel

12- Şener Beşiroğlu

13- Şahin Önalan

14- Umutcan Günerkaya

15- Ali Keleş

16- Ülkü Gök Güven

17- Pınar Gülsoy

18- İbrahim Kuş

Halkların Demokratik Partisi

1- Sırrı Süreyya Önder

2- Serkan Özkan

3- Songül Erol Abdil

4- Perihan Kiraz

5- Firdevs Kantar

6- Celal Demir

7- Zelal Deniz Demir

8- Mehmet Tekin Okay

9- İsmehan Sarıateş

10- Burcu Yıldırım

11- Bülent Durukan

12- Nursel Güvendir

13- Emin Çarbuğa

14- Sündüs Keleş

15- Hüseyin Ataş

16- Ahmet Demirel

17- Nazik Kılıç

18- Abdulkani Tatlısu

ANKARA -2. BÖLGE

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Emrullah İşler

2- Ahmet İyimaya

3- Lütfiye Selva Çam

4- Vedat Bilgin

5- Aydın Ünal

6- Ayhan Yılmaz

7- Mahmut Sami Mallı

8- Nevzat Ceylan

9- Ahmet Baba

10- Nuri Elibol

11- Adem Ceylan

12- Selim Cerrah

13- Bülent Yağmur

14- Neslihan Cenk

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Şenal Sarıhan

2- Murat Emir

3- Ahmet Haluk Koç

4- Nihat Yeşil

5- Alirıza Erbay

6- Celalettin Koç

7- Semra Dinçer

8- Barış Ozan Vural

9- Ali Yılmaz

10- Servet Ünsal

11- Selma Ergen

12- Haydar Doğan

13- Abidin Şahin

14- Ufuk Ataç

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Şefkat Çetin

2- Mustafa Mit

3- Hamit Ayanoğlu

4- Yaşar Yıldırım

5- Mehmet Damar

6- Gül Gülser Kılıçaslan

7- Mehmet Ali Tanrıverdi

8- Alpaslan Sucu

9- Tayfun Ünal

10- Meltem Hatice Uluç

11- Hikmet Durğut

12- Tümer Zeytin

13- Fatih Gözüm

14- Bayramali Temizer

Halkların Demokratik Partisi

1- Mahmut Memduh Uyan

2- Gülsen Ülker

3- Aydın Çubukçu

4- Nursel Öztürk

5- Remziye Güçlü

6- Ayfer Balıkçı

7- İlknur Yılmaz

8- Kamber Ataş

9- Mehtap Özkan Deliduman

10- Orhan Çelebi

11- Münübe Koç

12- Gülüstan Aydoğdu

13- Şerif Oti

14- Dilek Ertürk

İSTANBUL - 1. BÖLGE

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- İdris Güllüce

2- Mihrimah Belma Satır

3- Erol Kaya

4- Ahmet Berat Çonkar

5- Osman Can

6- Berat Albayrak

7- İsmet Uçma

8- Metin Külünk

9- Ravza Kavakçı Kan

10- Erkan Kandemir

11- Alev Dedegil

12- Mehmet Ali Pulcu

13- Hasan Sert

14- Hüseyin Yayman

15- Osman Boyraz

16- Faik Işık

17- Hulusi Şentürk

18- Şeyma Döğücü

19- Bilal Topçu

20- Rabia İlhan

21- Fatma Varank

22- Adem Sefer

23- Hurşit Yıldırım

24- Fahri Yasin Şener

25- Pınar Kandemir Hacıbektaşoğlu

26- Ayşe Kartal

27- Mustafa Demiral

28- Mustafa Özmen

29- Esma Ersin

30- Alim Erdemir

31- Coşkun Koç

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Şafak Pavey

2- Gamze Akkuş İlgezdi

3- Gürsel Tekin

4- Barış Yarkadaş

5- Mehmet Akif Hamzaçebi

6- Mahmut Tanal

7- İlhan Kesici

8- Oğuz Kaan Salıcı

9- İhsan Özkes

10- Onursal Adıgüzel

11- Ali Özcan

12- Metin Ağırman

13- Kadir Gökmen Öğüt

14- Cem Haydar Bektaş

15- Birsen Tursun Demirel

16- İrfan Karacan

17- Berhan Şimşek

18- Derya Şentürk

19- Mustafa Can Ataklı

20- Necdet Saraç

21- Hasan Uzunyayla

22- Osman Taney Korutürk

23- İlkay Orhan

24- Erkan Başboğa

25- İrfan Hüseyin Yıldız

26- Nurettin Sarıbal

27- Hüsniye Kaya

28- Özgen Nama

29- Süleyman Güzel

30- Yaşar Hasan Yalçınkaya

31- Doğan Çakmak

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Edip Semih Yalçın

2- İzzet Ulvi Yönter

3- Uygar Suphi Aktan

4- Ahmet Turgut

5- Ahmet Çağrı Yılmaz

6- Mehmet Kılıç

7- Mehmet Hanefi Bostan

8- Baybora Cihan Kahveci

9- Rasim Acar

10- Nihal Ağca

11- Sabri Şenel

12- Ahmet Kaan Boran

13- Dursun Çolak

14- Zeki Bulut

15- İsmail Hakkı Altun

16- Umur Arıkan

17- Yusuf Kargıoğlu

18- Abdullah Akkaya

19- Ahmet Şahin

20- Hasan Tüfekçi

21- İsmet Koçak

22- Rezzan Neslihan Vural Balcı

23- Sema Barlın

24- Aydın İşkur

25- Bahri Bilaloğlu

26- Aslı Ergün

27- Ömer Faruk Ekşi

28- Fatih Eryılmaz

29- Başar Ünal

30- Ekrem Düzgün

31- Emine Saadet Karlıbel

Halkların Demokratik Partisi

1- Selahattin Demirtaş

2- Hüda Kaya

3- Erdal Ataş

4- Serpil Kemalbay Pekgözegü

5- Abdullah Bülent Uluer

6- Hasan Gülüm

7- Hülya Avşar

8- Nilgün Ongan

9- Kemal Peköz

10- Sezin Uçar

11- Murad Mıhcı

12- Semra Alkan

13- Musa Piroğlu

14- Hürriyet Özçelik

15- Çağdaş Küçükbattal

16- Zeynep Çakmakçı

17- Abdülbaki Boğa

18- Süheyla İnal

19- Altan Açıkdilli

20- Nurhan Yıldırım

21- Cemal Çoban

22- Filiz Yalçın

23- Ceylan Yılmaz

24- Necmiye Güneş

25- Ahmet Aydın

26- Mehmet Zahir Sarıtaş

27- Hasan Hüseyin Küçükaydın

28- Beste Kaplan

29- Fatma Saygılı

30- Ayşegül Şerefhanoğlu

31- Erman Ergin

İSTANBUL - 2. BÖLGE

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Volkan Bozkır

2- Ayşenur Bahçekapılı

3- Ekrem Erdem

4- Aziz Babuşcu

5- Durmuş Ali Sarıkaya

6- Ethem Tolga

7- Şirin Ünal

8- Fatma Benli

9- Hüseyin Bürge

10- Sevim Savaşer

11- Haydar Ali Yıldız

12- Markar Eseyan

13- Oktay Saral

14- Ahmet Haldun Ertürk

15- Ahmet Baha Öğütken

16- Ahmet Hamdi Çamlı

17- Hüseyin Hüsnü Kılıç

18- İbrahim Solmaz

19- Bedri Baş

20- İsmail Ergüneş

21- Mehmet Er

22- Perihan Toğay

23- Muharrem Baltacı

24- Reşide Yüksel

25- Mahmut Doğan

26- Süleyman Enes Kılıç

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Selina Doğan

2- Aykut Erdoğdu

3- Mustafa Sezgin Tanrıkulu

4- Dursun Çiçek

5- Süleyman Sencer Ayata

6- Gülay Yedekci Arslan

7- Kadri Enis Berberoğlu

8- Didem Engin

9- Mustafa Sarıgül

10- Yüksel Mansur Kılınç

11- Cengiz Alp

12- Çetin Soysal

13- Melda Onur

14- Hülya Çiğdem Anad İbrahimhakkıoğlu

15- Gül Yüksel

16- Zeynel Öztürk

17- İnan Güney

18- Dursun Bulut

19- Özgür Koçak

20- Mehmet Ercan Karakaş

21- Güven Karataş

22- Seyfullah Beysülen

23- Mustafa Ozan Şer

24- Tevfik Cem Tüzün

25- Mehmet Sevigen

26- Hülya Güntaş

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Ekmeleddin Mehmet İhsanoğlu

2- Celal Adan

3- Murat Başesgioğlu

4- Abdul Ahat Andican

5- Özcan Pehlivanoğlu

6- Mehmet Aslan

7- Başbuğ Pınarbaşı

8- Esra Selimoğlu Şengül

9- Feti Yıldız

10- Füsun Kayan Ardaman

11- Gülru Vardar

12- Ahmet Özyürek

13- Ali Derindağ

14- Mahmut Mert Ersin

15- Alaaddin Uludağ

16- Muhammed Emin Özkurt

17- Can Ali Aksu

18- Nurettin Atalay

19- Nurhan Toğuç

20- Fetih Ahmet Alparslan

21- Osman Büyükkaya

22- Sevgi Vardarlı İnal

23- Mesut Can Pakova

24- Osman Kaygı

25- Metin Kılıç

26- Mustafa Yılmaz

Halkların Demokratik Partisi

1- Turgut Öker

2- Filiz Kerestecioğlu

3- Sezai Temelli

4- Şerife Erbay

5- Salih Şahin

6- Arife Çınar

7- Tahsin Yeşildere

8- Gülsüm Ağaoğlu

9- Cihan Deniz Zarakolu

10- Filor Uluk

11- Neval Tan

12- Eyüp Güneysel

13- Fatma Özdemir

14- Abdullah Baran Uğurlu

15- Meliha Varışlı

16- Mehmet Saltoğlu

17- Elif Şahsın Sırlıoğlu

18- Hıdır Karadaş

19- İnciser Alptekin

20- Sabri Gül

21- Saime Oğuzhan

22- Feride Elçin

23- Barış Koçak

24- Dilber Koçak

25- Meltem Teker

26- Medine Akbaba

İSTANBUL - 3. BÖLGE

Adalet ve Kalkınma Partisi

1- Mustafa Şentop

2- Özlem Zengin

3- Feyzullah Kıyıklık

4- Mehmet Muş

5- Mehmet Doğan Kubat

6- Tülay Kaynarca

7- Abdürrahim Boynukalın

8- Harun Karaca

9- Uğur Işılak

10- Mustafa Yeneroğlu

11- Mustafa Afşin Yazıcıoğlu

12- Mehmet Metiner

13- Halis Dalkılıç

14- Mahmut Övür

15- Yıldız Seferinoğlu

16- Fatma Betül Sayan Kaya

17- Tülin Mazlumoğlu Kestane

18- Mehmet Baykan

19- Resul Kurt

20- Betül Birer

21- Abdullah Başcı

22- Zeynep İşcen Çeviker

23- Celal Babayiğit

24- Hakan Bahadır

25- Hatice Kübra Öztürk

26- Yeşil Aytulum Turut

27- Yasin Zülbaharoğlu

28- Abdullah Sadıksoy

29- Arif Kalmaz

30- Fatma Nur Yavuz

31- Fevzi Durmuş

Cumhuriyet Halk Partisi

1- Bihlun Tamaylıgil

2- İlhan Cihaner

3- Engin Altay

4- Ali Şeker

5- Erdoğan Toprak

6- Eren Erdem

7- Murat Özçelik

8- Zeynel Emre

9- Mehmet Bekaroğlu

10- Sibel Özdemir

11-Emine Gülizar Emecan

12- Efkan Bolaç

13- Özgür Karabat

14- Süleyman Çelebi

15- Hüseyin Özkahraman

16- Erhan Bozan

17- Tülay Ateş

18- Mehtap Albayrak

19- Rıza Akpolat

20 - Hüseyin Aydoğdu

21- Kemal Çebi

22- Nurcan Şanlı

23- Şahanım Meter

24-Taşkan Uysal

25- İbrahim Yener

26- Yegane Güley

27- Hüseyin Aksu

28- Kemal Deniz Bozkurt

29- Selami Değirmenci

30 - Selçuk Müsnat Hazinedar

31- Ali Ulvi Gökbulak

Milliyetçi Hareket Partisi

1- Meral Akşener

2- Atila Kaya

3- İsmail Faruk Aksu

4- Arzu Erdem

5- Fuat Çakıroğlu

6- Mehmet Müftüoğlu

7- Erdem Karakoç

8- Murat Türkmen

9- Hayati Arkaz

10- Ayşe Bıçak

11- Alpaslan Alpaslan Akarsu

12- Ahmet Savaş Çolak

13- Bahattin Şengül

14- Işıl Damla Şener Yamaner

15- Fazlı Yurdabak

16- Volkan Yılmaz

17- Halit Tuna

18- Celal Karapınar

19- İsa İlyasoğlu

20 - Gökhan Yamaner

21- Mesut Yıldırım

22- Tahir Pak

23- Hakan Çora